مسابقه همراه با جايزه

به نام آنکه هر چه داریم و هرچه هستیم از اوست

سلامی دیگر به دوستداران شبکه های کامپیوتری ،

سوال مسابقه :

ما در یک شبکه که Workgroup هم می باشد دو عدد کامپیوتر داریم که توسط یک کابل به یکدیگر متصل شده اند و هر دو کامپیوتر نیز دارای IP یکسان از یک کلاس ( مثلا کلاس C ) هستند. هر دو کامپیوتر می توانند یکدیگر را Ping کنند و از لحاظ ارتباط فیزیکی مشکلی بین آنها نیست.

در حال حاضر مشکل این شبکه کوچک این است که یک کامپیوتر نمی تواند از منابع به اشتراک گذاشته شده در کامپیوتر دیگر استفاده کند.

* قابل توجه می باشد که یکی از کامپیوترها به منابع کامپیوتر دیگر دسترسی ندارد( به عنوان مثال کامپیوتر ۱ به منابع کامپیوتر ۲ دسترسی دارد ولی کامپیوتر ۲ به منابع کامپیوتر ۱دسترسی ندارد) و همچنین تمامی مجوزها برای استفاده از منابع یکدیگر داده شده است و مشکلی در سطح دسترسی نیست.

حالا شما می بایست بگویید که مشکل این شبکه کوچک چیست؟ 23.gif

این مشکل به چند دلیل امکان رخ دادن دارد. هر کس به 2 مورد از آن اشاره کند ، جز کسانی که جواب درست داده اند قرار خواهد گرفت.

لطفا پاسخهای خود را در قسمت نظرات دیگران وارد کنید و به قید قرعه به ۳ نفر از دوستان از  بین جوابهای درست کارت اینترنت هدیه داده می شود. ( حتما ایمیل خود را وارد کنید که در صورت برنده شدن با شما برای هدیه هماهنگ شود ).

این مسابقه تا روز پنج شنبه ۱۲/۷/۸۶ ادامه دارد و در روز جمعه پاسخ این سوال ، هم در وبلاگ گروه شبکه و هم در وبلاگ گروه کامپیوتر و وب پرشین بلاگ به همراه اعلام اسامی دوستان برنده شده  اعلام خواهد شد.

>> اصل سوال در وبلاگ گروه شبکه پرشین بلاگ : http://Network.Persianblog.ir

موفق باشید. 01.gif49.gif

/ 0 نظر / 20 بازدید