فرهنگ لغات ميزبانی وب

سلام .. چون یک مقدار میخوایم مباحث رو تخصصی تر کنیم و انشاالله آموزش ها رو شروع کنیم بایستی با لغات معمول اون مبحث آشنایی داشته باشیم.

برخی از کلماتی که الآن به ذهنم میرسه برای پست بعدی رو براتون میذارم اگه بازم تو پست های بعدی به چیز جدیدی برخوردیم توضیح میدم ...

1 - Hosting چیست ؟
- معادل کلمه میزبانی می باشد، Web Hosting به سرویس دهنده ای گفته می شود که میزبانی صفحات وب را به عهده دارد.

2 - رابطه Domain با Hosting چیست ؟
- Domain نامی است که شما برای سایت خود انتخاب می کنید و Hosting میزبانی است که به Domain شما سرویس دهی می کند، مانند اختصاص فضا ، Email و ...

3 - منظور از Sub Domain چيست ؟
- نامي است که قبل از Domain اصلي قرار مي گيرد و با نقطه از آن جدا مي شود. به عنوان مثالpersianblog.ir يک Domain است و alireza.persianblog.ir يک Sub Domain است.

4 - منظور از Statistics چیست ؟
- آمار و وضعیت سایت از نظر ترافیک، بازدید کننده ها و مشخصات آنها وضعیت کاربران Online در سایت، صفحات بازدید شده، مدت زمان بازدید هر صفحه و ... که این آمار بصورت ساعتی، روزانه، ماهیانه و سالانه گزارش داده می شود. برای نمونه این خدمات http://www.persianstat.com

5 - منظور از ODBC چیست ؟
- ارتباط بین سایت و بانک اطلاعاتی را ایجاد می کند، در صورتی که از بانک های اطلاعاتی استفاده می نمائید می توانید این ارتباط را بصورت Online برقرار نمائید.
6 - منظور از FTP Account چیست ؟
- برای انتقال فایلها از کامپیوتر بر روی سرویس دهنده، حداقل به یک FTP Account برای برقراری ارتباط نیاز دارید. در صورتی که اپراتورهای سایت شما بیش از یک نفر باشند می توانید برای هر کدام یک FTP Account مستقل ایجاد و اجازه دسترسی آنها را به دایرکتوریها یا فایها با قابلیت خواندنی، نوشتنی و ... تعیین نمائید.

7 - منظور از URL Forwarding چیست ؟
- به ارجاع مستقیم سایت شما به آدرس URL دیگر گفته می شود، به عنوان مثال: اگر در قسمت آدرس، سایت شما تایپ شود http://alireza.persianblog.ir می توانید آدرس دیگری مانند: http://web.persianblog.ir را تعیین نمائید تا بصورت اتو ماتیک به آن ارجاع ( Forward ) شود.

همین! به مشکلی برخوردید پاسخگوییم!

پ.ن: دوستان عزیز اینکاره٬ اگه اشکال میبینند انشاالله به بزرگی خودشون عفو میکنند!

/ 3 نظر / 19 بازدید